Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Szkoła Tańca Wigor

Młodzież ćwiczy w naszej szkole tańca w dwóch grupach.

Rozwiązanie pierwsze - ze względu na małą liczbę osob zgłaszających się do nauki tańca, a pochodzących z klas V-VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół licealnych, którą można określić mianem młodzieży szkolnej nie ma podstaw powołania w "Wigorze" oddzielnej grupy dla młodzieży początkującej.
Mamy jednak rozwiązanie organizacyjne, które umożliwia rozpoczęcie nauki tańca w tym wieku, które stosujemy od lat, i które sprawdza się znakomicie.
Kilkunastoletnia młodzież szkolna korzysta z zajęć dla dorosłych początkujących lub zaawansowanych (wybór należy do uczestnika) albo trafia od razu do młodzieżowej grupy wyczynowej (opis poniżej).
Wstępna edukacja taneczna wraz z dorosłymi przebiega łagodnie i nie nastręcza żadnych trudności. Po osiągnięciu pewnego minimum umiejętności stosowane jest przeniesienie się do młodzieżowej gruby wyczynowej jeśli w planach jest rywalizacja turniejowa lub pozostanie na stałe w gronie osób dorosłych.
Nieliczne osoby o dużej sprawności fizycznej i determinacji potrafią swoją edukację taneczną rozpocząć i kontynuować od razu w grupie wyczynowej. Wymaga to jednak sporego nakładu pracy od pierwszego kroku (doganianie grupy).
Oba rozwiązania przynoszą w "Wigorze" bardzo dobre rezultaty. Mamy takie osoby w wyczynie tanecznym, które rozpoczęły edukację taneczną w wieku kilkunastu lat.
Terminy zajęć w gronie osób dorosłych należy wybrać w dziale Aktualności - stały rozkład zajęć.
Koszt zajęć wynosi 10,- zł od osoby za udział w jednym 1,5 godz. spotkaniu i jest płatny po każdych zajęciach.

Rozwiązanie drugie - "Wyczynowe pary młodzieżowe" - jest to główna grupa par tanecznych w "Wigorze" uprawiających taniec towarzyski w wymiarze sportowym.
Znajdują się w niej pary posiadające klasy taneczne "E" i "D" rywalizujące na turniejach w kategoriach wiekowych 12-13 lat, 14-15 lat i powyżej 15 lat oraz pojedyncze dziewczęta oczekujące na partnerów i reprezentujące ten poziom umiejętności.
W programie Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Foxtrot, Quickstep, Samba, Cha-Cha-Cha, Rumba i Jive ujęte w choreografiach zgodnych z nakazanym repertuarem oraz początki Foxtrota i Pasodoble w ramach przygotowania do klasy tanecznej "C".

Grupa ta korzysta z systemu treningów klubowych oraz szkoleń grupowych i lekcji indywidualnych prowadzonych przez specjalistów zapraszanych do "Wigoru", a także ze specjalistycznych szkoleń zewnętrznych prowadzonych przez najlepszych trenerów tańca w okręgu i kraju. Pary szkolone w tej grupie wyróżniają się w Okręgu Pomorskim i osiągają sukcesy w rywalizacji o zasięgu ogólnopolskim.
Treningi tej grupy odbywają się w poniedziałki i wtorki w godz. 19.00 - 20.30; w środy w godz. 17.30 - 19.00; w czwartki w godz. 19.30 - 21.00.
Koszt udziału w nich wynosi 120,- zł od osoby za miesiąc.
Opłatę realizuje się w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

Pary taneczne wychowane w "Wigorze", które osiągnęły poziom klas tanecznych "C" i "B" zostały przeniesione do współpracującego ściśle z "Wigorem" Tanecznego Klubu Sportowego "AS Gdańsk".

Szkoła Tańca Wigor - Trójmiasto Gdańsk, Gdynia, Sopot. Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
 Logo Wigorstrona główna Logo Wigor o nas Logo Wigor nasza oferta Logo Wigor aktualności Logo Wigor turnieje Logo Wigor obozy z tańcem Logo Wigor galeria Logo Wigor kontakt