Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę

Szkoła Tańca Wigor

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych..

Nauka podstaw tańca towarzyskiego dla dzieci najmłodszych i szkolenie w tańcu sportowym uczniów szkół podstawowych odbywa się w „Wigorze” w dwóch grupach określonych jako "Dzieci 5-6 letnie" oraz "Wyczynowe parki dziecięce" (patrz stały rozkład zajęć grupowych „Wigoru” w sezonie 2015/2016).

W pierwszej grupie - "Dzieci 5-6 letnie" znajdują się dzieci pochodzące z przedszkoli oraz klas "0", "I" szkół podstawowych, które rozpoczynają dopiero kontakt z tańcem towarzyskim.
W programie znajdują się m.in. ćwiczenia poprawiające sprawność fizyczną i koordynację ruchową oraz ćwiczenia rytmiczne poprzedzające naukę pierwszych kroków tanecznych. Już na tym etapie podejmowane są starania prowadzące do eliminacji błędów w technice chodu i biegu stosowane w formie ścisłej i zabawowej (walka z płaskostopiem) oraz korygujące postawę dziecka (ustawienie kręgosłupa). Po upływie pół roku dzieci pracujące systematycznie są w stanie zatańczyć w parach kroki podstawowe w czterech tańcach (Walc Angielski, Samba, Cha-Cha-Cha, Polka) i przygotowują się do pierwszej publicznej prezentacji tańca (kwiecień lub maj).
Zajęcia tej grupy odbywają się we wtorki w godzinach 16.00 - 17.00 i piątki w godzinach 16.30 - 17.30.
Koszt udziału w nich wynosi 80,-zł za miesiąc od osoby.
Odpłatność realizuje się w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

W drugiej grupie - "Wyczynowe parki dziecięce" trenują pary oraz dziewczęta bez partnerów w wieku 7-11 lat na poziomie klas tanecznych "G" i "F". Te dzieci podejmują już trud szkolenia wyczynowego i regularnie startują w turniejach tanecznych. W repertuarze znajdują się Walc Angielski, Walc Wiedeński, Quickstep, Samba, Cha-Cha-Cha i Jive ujęte w trudne jak na ten etap szkolenia choreografie oraz początki Tanga i Rumby jako przygotowanie do klasy "E".
Warto wiedzieć, że dzieci obdarzone szczególnymi zdolnościami i zamiłowaniem do tańca znajdują w Szkole Tańca Towarzyskiego "Wigor" bardzo dobre warunki do rozwoju. Profesjonalizm szkoleniowy i dostęp do najlepszej wiedzy tanecznej pozwalają stworzyć mistrza. Dziecięce parki taneczne wychowane w "Wigorze" należą do najlepszych w Okręgu Pomorskim.
Nie bez znaczenia są też wartości uzyskiwane przez dzieci w trakcie procesu szkoleniowego relizowanego w "Wigorze". Należą do nich: korekta postawy, chodu i walka z płaskostopiem, wzrost ogólnej sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowej, kształtowanie pamięci ruchowej, pokonywanie oporów uczenia się oraz wyrabianie umiejętności przeżywania sukcesu i porażki, wdrażanie do współpracy w parze, kształtowanie właściwych relacji społecznych między dziewczynkami i chłopcami itp. Widoczne rezultaty pojawiają się po wielomiesięcznym, systematycznym udziale w treningach, za który to udział biorą odpowiedzialność również rodzice dbając o podtrzymanie i rozwój motywacji do wysiłku u swoich pociech. W takich warunkach praca trenerów okazuje się bardzo skuteczna.
Zajęcia tej grupy odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.30 - 19.00
Koszt udziału w nich wynosi 100,-zł za miesiąc od osoby .
Odpłatność reguluje się w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

Wszystkie zajęcia prowadzi tancerka klasy "S", dyplomowana instruktorka tańca - Anna Nowicka - kontakt: 535 260 289

 

Szkoła Tańca Wigor - Trójmiasto Gdańsk, Gdynia, Sopot. Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
 Logo Wigorstrona główna Logo Wigor o nas Logo Wigor nasza oferta Logo Wigor aktualności Logo Wigor turnieje Logo Wigor obozy z tańcem Logo Wigor galeria Logo Wigor kontakt