Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Szkoła Tańca Wigor

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów i osób dorosłych, które uprawiają taniec towarzyski w wymiarze sportowym.

Szkolenie par w tańcu sportowym według założeń stosowanych w Szkole Tańca Towarzyskiego "Wigor" trwa od pierwszych kroków w każdym wieku jeśli tylko uczestnik zajęć traktuje je jako początek treningu sportowego. W każdej grupie wiekowej znajdują się także osoby i pary, które naukę tańca traktują użytkowo i jako zabawę. Dla takich osób i par jest także miejsce w "Wigorze".

W dziale "NASZA OFERTA" znaleźć można szczegóły dotyczące organizacji szkolenia wyczynowego w tańcu sportowym w zależności od wieku i posiadanych umiejętności wyrażonych klasą taneczną.

W dziale "TANIEC DLA DZIECI" znajdziemy informacje przy hasłach: "Dzieci 5-6 letnie", "Dzieci 7-9 letnie" i "Wyczynowe parki dziecięce".
Z treści tego działu wynika, że objętość treningu oraz stosowane środki wzrastają wraz z wiekiem dziecka i poziomem jego umiejętności. Wszystkie dzieci mają zajęcia z jednym trenerem, którym jest trener główny szkoły tańca.

W dziale "TANIEC DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ" informacje zawarte są przy haśle "Wyczynowe pary młodzieżowe". Ta grupa korzysta z umiejętności i metod stosowanych przez głównego trenera "Wigoru" oraz pracy specjalistów zapraszanych systematycznie i dorywczo.

W czasie roku szkolnego niektóre soboty i niedziele wykorzystywane są w wymiarze po 6-8 godzin dziennie na dochodzące zgrupowania szkoleniowe poświęcone tematom „palącym”, czyli szczególnie ważnym na danym etapie nauki tańca dla większości par.

W okresie ferii zimowych planuje się codzienne kilkugodzinne zajęcia rano i po południu dla całego składu par.

W lecie organizowane jest dwutygodniowe, wyjazdowe, stacjonarne zgrupowanie specjalistyczne z udziałem zaproszonych trenerów. Pary, które traktują swoje szkolenie w tańcu w miarę poważnie muszą to zgrupowanie potraktować jako obowiązkowe bez względu na to czy mają 7 lat , czy są w wieku licealnym. Dotyczy to również par studenckich, jeżeli w ciągu roku szkolnego są w składzie głównej grupy wyczynowej.

W okresie ferii zimowych i w trakcie zgrupowania letniego w programie znajdują się obok ćwiczeń tanecznych zajęcia wspomagające ogólną sprawność fizyczną i koordynację ruchową oraz poprawiające kształt i estetykę ruchu.

Osoby dorosłe, które chcą poznawać tajniki tańca towarzyskiego w wymiarze sportowym, a nawet biorą pod uwagę starty w turniejach w kategoriach tanecznych "Senior Hobby" znajdą także w "Wigorze" znakomite warunki szkoleniowe.

Szczegółów należy poszukiwać w działach: "TANIEC DLA DZIECI", "TANIEC DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ" oraz "MŁODZIEŻ AKADEMICKA I DOROŚLI", lub w drodze kontaktu telefonicznego z trenerem Jerzym Kamieńskim 603 874 601, albo przez korespondencję e-mail’ową: kamtan@wp.pl.

S e r d e c z n i e   z a p r a s z a m y   do nas wszystkich tancerzy i tancerki, którzy z jakichś
powodów przerwali treningi wyczynowe w innych ośrodkach tańca i mają ochotę wznowić kontakt z tańcem sportowym lub trafili na studia z innych miast i chcą w Gdańsku kontynuować swoje
zainteresowania taneczne. To samo zaproszenie kierujemy do osób i par dorosłych.

Szkoła Tańca Wigor - Trójmiasto Gdańsk, Gdynia, Sopot. Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
 Logo Wigorstrona główna Logo Wigor o nas Logo Wigor nasza oferta Logo Wigor aktualności Logo Wigor turnieje Logo Wigor obozy z tańcem Logo Wigor galeria Logo Wigor kontakt