zobacz informację i galerię zdjęć o naszych parach tanecznych...

Logo Wigor
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Szkoła Tańca Wigor

      Szkoła Tańca Towarzyskiego „Wigor” działa od jesieni 1991 roku. Od tego czasu do chwili obecnej z nauki tańca w różnym wymiarze skorzystało u nas wiele osób w wieku dziecięcym, młodzieżowym i dorosłym zdobywając podstawy tańca użytkowego lub trenując taniec sportowy.
      Właścicielem Szkoły Tańca Towarzyskiego „Wigor” i realizatorem wszystkich obszarów szkolenia jest Jerzy Kamieński - Dyplomowany Nauczyciel Tańca Towarzyskiego i Trener Tańca Sportowego, a także Trener Łyżwiarstwa Figurowego I klasy z osiągnięciami międzynarodowymi. Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem w przekazywaniu zadań ruchowych. Pracuje z wielką pasją i niecodzienną rzetelnością.
     Intensywne szkolenie dzieci i młodzieży w obrębie tańca sportowego w „Wigorze” od początku jego istnienia znakomicie ożywia ten ruch w Trójmieście. Duża grupa wychowanków „Wigoru” bierze udział w turniejach tańca zdobywając laury na poziomie okręgu i w turniejach ogólnopolskich.
Wielu z nich rozproszyło się z różnych powodów losowych (np. w poszukiwaniu partnerów i partnerek) po wszystkich klubach tańca na Wybrzeżu docierając aż do najwyższej klasy tanecznej „S”. Wszyscy oni dobrze wspominają czas spędzony w „Wigorze”, przyznają się do swojego rodowodu tanecznego i pierwszego trenera tańca.
     Były takie lata w historii „Wigoru” gdy szkoła dysponowała ponad 40 parami tanecznymi klasy „E”, „D” i „C” gotowymi stanąć do turnieju w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych.
W „Wigorze” wychowały się również pary wyższych klas, ale nie w tak licznym gronie.
Wychowankowie „Wigoru” pochodzący z pierwszego okresu działalności pracują już jako nauczyciele tańca w znanych, a także własnych szkołach tańca w kraju i za granicami Polski. Wśród aktualnie ćwiczącej młodzieży starszej są tacy, którzy zmierzają wyraźnie ku pracy trenerskiej wybierając odpowiednie szkoły i uczelnie.
      Obecnie trenują w „Wigorze” i startują w turniejach pary w kategoriach wiekowych do 7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat oraz powyżej 15 lat w klasach tanecznych „H”, „G”, „F”, „E” i „D”.
Najlepsze z nich mają możliwość korzystania ze szkoleń prowadzonych w „Wigorze” przez zaproszonych trenerów i tancerzy najwyższych klas oraz biorą udział w zgrupowaniach zewnętrznych z udziałem trenerów z tzw. „wysokiej półki”, na które otrzymują zaproszenia.
     Wychowankowie „Wigoru" posiadający klasy taneczne „C” i „B” zostali przeniesieni do nowo powstałego Tanecznego Klubu Sportowego „AS Gdańsk”.
      Dużo przyjemności i satysfakcji mają osoby dorosłe uczestniczące w zajęciach specjalnie dla nich zorganizowanych z uwzględnieniem poziomu wstępnego, średniego i wyczynowego.
     Przygotowanie pierwszego tańca dla nowożeńców realizowane w „Wigorze” przynosi zwykle bardziej niż oczekiwane rezultaty. Można nauczyć się techniki jednego, wybranego tańca na poziomie najprostszym, wypracować trudniejszy zestaw figur lub zamówić choreografię do konkretnego utworu.
     Wszystkie zajęcia odbywają się w sali z nowym parkietem i ścianą luster. Całość wyposażenia stwarza ciepłą, kameralną atmosferę.
     Interesujące są pomysły i opracowania, które do tańca towarzyskiego w naszym okręgu i do ruchu tanecznego w Polsce wprowadził trener Jerzy Kamieński. Wszystkie one są dziś tak naturalnymi elementami w organizacji świata tańca towarzyskiego, że nikt już nie zastanawia się kto jest ich autorem. Szczegóły znajdą pństwo w rozdziale „Działalność trenera”.

Szkoła Tańca Wigor - Trójmiasto Gdańsk, Gdynia, Sopot. Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
 Logo Wigorstrona główna Logo Wigor o nas Logo Wigor nasza oferta Logo Wigor aktualności Logo Wigor turnieje Logo Wigor obozy z tańcem Logo Wigor galeria Logo Wigor kontakt