zobacz informację i galerię zdjęć o naszych parach tanecznych...

Logo Wigor
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę

Szkoła Tańca Wigor

Zapraszamy na turnusy w okresie wakacji letnich.

LATO Z TAŃCEM 2015

Szkoła Tańca Towarzyskiego „Wigor” organizuje wypoczynek letni z tańcem również w bieżącym 2015 roku czyli już po raz dwudziesty czwarty. Oznacza to ponad 60 bardzo udanych turnusów w naszej historii. Zgrupowanie tegoroczne odbędzie się w atrakcyjnym miejscu na terenie Zespołu Szkół w Studzienicach w pobliżu Bytowa w terminie

16 sierpień - 28 sierpień 2015r. (13 dni)
(niedziela)       (piątek)                                

W tym roku będzie to tylko jeden turnus, który spełni jednocześnie rolę ogólnodostępnego czyli takiego, w którym można wziąć udział nie umiejąc tańczyć zupełnie i takiego, który przeznaczony jest dla par uprawiających taniec sportowy wyczynowo oraz osób pojedynczych z umiejętnościami na tym poziomie. Dla początkujących jest to trudna do przecenienia sposobność obserwowania umiejętności, zachowań się oraz treningu tancerzy na bardzo dobrym poziomie i zaangażowanych emocjonalnie, którzy niezwykle serdecznie przyjmują nowicjuszy i dodają im odwagi.

Uczestnicy zgrupowania zostaną podzieleni na grupy treningowe według wieku i aktualnych umiejętności tanecznych oraz na grupy kwaterunkowe zgodnie z ogólnie stosowanymi zasadami według płci i wieku. Najmłodsi uczestnicy powinni mieć nie mniej niż 7 lat. Najstarsi mogą być osobami dorosłymi.

Trochę historii

Szkoła Tańca Towarzyskiego „Wigor” organizuje ogólnodostępne obozy letnie z tańcem nieprzerwanie od 1992r. realizując jeden, dwa lub trzy turnusy każdego lata zawsze na terenie pięknej Ziemi Kaszubskiej i są one pierwowzorem tego rodzaju działalności w Polsce.
Pierwsze odbyły się w Starych Polaszkach w latach 1992 i 1993. Szkoła podstawowa w tej miejscowości mając już stałego kontrahenta w postaci zadomowionych kolonii TPD w następnych latach nie mogła zapewnić
lokum dla rozwijającej się akcji letniej „Wigoru”.
Z konieczności obozy nasze przeniesione zostały do szkoły podstawowej w Lubianie i tam odbyły się w latach
1994 i 1995 z kompletem trzech turnusów w każdym roku.
Ponieważ w następnych latach planowany był liczny udział w tych obozach dzieci 6 i 7 letnich oraz dużej grupy par startujących w turniejach należało znaleźć obiekt zapewniający lepsze warunki socjalne i większą salę do ćwiczeń.
Oczekiwania spełniała znakomicie Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu, a jej ówczesna dyrekcja i personel zapewniający wyżywienie i kwaterunek dokładały starań, by nam było dobrze. I było bardzo dobrze  przez kolejne 12 lat (1996 – 2007). Tu udało się zrealizować wspaniałe obozy w zimie i współpracę z miejscową stadniną koni. Niestety, w roku 2008 okazało się, że Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu nie może nas gościć ze względu na brak takiej struktury ekonomicznej, która umożliwiałaby prawidłowe rozliczanie się z kontrahentami zewnętrznymi zgodne z wymaganiami fiskusa. Aktualna dyrekcja szkoły uznała, że nic zmieniać nie będzie. Z żalem żegnaliśmy personel szkolny, mieszkańców wsi, z którymi zżyliśmy się jak z rodziną i piękny teren. Rozdział pobytu w Wielkim Podlesiu został zamknięty.
Poszukiwania przyniosły lokalizację letnich obozów „Wigoru” z tańcem począwszy od roku 2008 w Zespole Szkół w Kołczygłowach koło Bytowa. Warunki socjalne, poziom wyżywienia i opieka jakiej doznaliśmy tutaj przewyższyły nasze oczekiwania. Treningi w dwóch salach gimnastycznych i nowe boisko typu „Orlik” zrekompensowały większą odległość od Gdańska i utratę bezpośredniego sąsiedztwa pięknego jeziora, które w Wielkim Podlesiu było tuż za oknami.
Nasza radość i pełne poczucie bezpieczeństwa trwały przez pięć lat. Wreszcie okazało się, że niezbędna jest przebudowa obszaru kuchenno-stołówkowego w Zespole Szkół w Kołczygłowach narzucona przez władze sanitarne w Bytowie mimo, że jako zakwaterowani i żywieni nie odczuwaliśmy w tej materii żadnego niedostatku. Czas wakacji letnich przeznaczony na te prace wykluczył możliwość organizacji następnego zgrupowania w Kołczygłowach.

Okoliczności zmusiły nas więc do kolejnej zmiany. Dzięki pomocy przyjaciół w lecie 2013 roku trafiliśmy do Zespołu Szkół w Tuchomiu także w okolicach Bytowa, który dysponuje zdolnością do obsłużenia jeszcze liczniejszych turnusów, dwoma salami do ćwiczeń i dużym kompleksem boisk i urządzeń sportowych na świeżym powietrzu przylegających bezpośrednio do budynku szkolnego. Doznaliśmy także wielkiej serdeczności i opieki ponad spodziewanie. Nowe miejsce sprawdziło się znakomicie, ale z powodu remontu zmuszeni jesteśmy skorzystać z gościnności kolejnego Zespołu Szkół. Tym razem są to Studzienice.


Informacje ogólne

5
4
3
2
1