Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Szkoła Tańca Wigor

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży akademickiej i osób dorosłych bez podziału na starszych i
młodszych. Właściwym kryterium podziału są umiejętności w tańcu i stopień zaangażowania.

  • Zgodnie z powyższym założeniem ćwiczymy w dwóch grupach: dla początkujących oraz dla zaawansowanych
  • Zajęcia te odbywają się systematycznie od początku września do końca roku szkolnego.
    Mogą w nich wziąć udział osoby pojedyncze lub pary. Osoby pojedyncze mają możliwość dobierania się w pary do tańca.
  • Ćwiczenia można rozpocząć w dowolnym momencie ponieważ wszystkie zadania ruchowe i budujące obraz tańca są wielokrotnie powtarzane aż do ich opanowania.
  • Każdy uczestnik tych zajeć ma prawo korzystać z jednego lub dwóch poziomów umiejętności pod warunkiem podporządkowania się aktualnej propozycji programowej.

Doświadczenie wskazuje na to, że osoby dorosłe uczestnicząc w zajęciach tanecznych stawiają sobie bardzo zróżnicowane cele. Należą do nich najczęściej: nauka przynajmniej kroków podstawowych w kilku rytmach tanecznych oraz poznanie zasad tańca w parze; oczekiwanie relaksu i odprężenia po nauce lub pracy; traktowanie tańca jako sposobu spędzania wolnego czasu i zabawy przy muzyce oraz jako sposobu na podtrzymanie i poprawienie ogólnej kondycji fizycznej. Część uczestników w ćwiczeniach tanecznych znajduje doskonały sposób na łagodzenie dolegliwości ortopedycznych. Wreszcie są tacy, którzy znajdują zadowolenie w doskonaleniu umiejętności tanecznych w drodze systematycznego treningu, który doprowadza do nieprzeciętnych umiejętności włącznie z możliwością startowania w turniejach tanecznych np. w kategoriach Senior Hobby

Dorośli początkujący - ( wtorki i czwartki 18.00 - 19.30 ) mają w programie opanowanie kroków podstawowych w dziewięciu tańcach (WA, T, WW, F, Q, S, CCC, R i Jive) w repertuarze tzw. tańca użytkowego oraz najprostsze połączenie tych kroków.

Dorośli zaawansowani - ( wtorki i czwartki 19.30 - 21.00 ) doskonalą zadania opanowane w grupie poprzedniej, poznają wstępnie technikę prostych figur tanecznych stosowanych w tańcu sportowym i choreografie na nich oparte, doskonalą postawę taneczną oraz uczą się współpracy w parze.

Wszystkie zajęcia prowadzi tancerz klasy "S", dyplomowany instruktor tańca - Piotr Klimaszyński - kontakt 500 073 790

Szkoła Tańca Wigor - Trójmiasto Gdańsk, Gdynia, Sopot. Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
 Logo Wigorstrona główna Logo Wigor o nas Logo Wigor nasza oferta Logo Wigor aktualności Logo Wigor turnieje Logo Wigor obozy z tańcem Logo Wigor galeria Logo Wigor kontakt